Wiertła samocentrujące - praktyczny gadżet

Wiertła samocentrujące - praktyczny gadżet

Wiertła samocentrujące – praktyczny gadżet ?

Prawie każdy majsterkowicz lubi ulepszać swój warsztat, co raz to dokupować nowe ciekawe rzeczy. Ja również do nich należę. Takie dodatkowe narzędzia, ułatwiają mi prace, a niekiedy stają się nieodzowne i niezastąpione. Do grupy praktycznych gadżetów, które ostatnio dołączyły do mojego warsztatu mogę zaliczyć wiertła samocentrujące.

Wiertła samocentrujące – do czego mogą służyć ?

Wiertła te są przydatnym narzędziem do wiercenia otworów pod wszelkiej grubości wkręty. Montując w płycie meblowej prowadnice szuflad, czy zawiasy nie raz miałem kłopot z małym wiertłem 2 mm żeby zrobić otwór po kątem prostym, zawsze gdzieś mi się kąt zmienił i wkręcany wkręt nie przylegał tak idealnie jak powinien. Teraz dzięki tym wiertłom nie mam z tym żadnego problemu, wszystko jest równe i idealne.

Wiertło samocentrujące – jak jest zbudowane ?

wiertło samocentrujące jak działa

Wiertła samocentrujące – gdzie można kupić ?

Swoje wiertła kupiłem na chińskim odpowiedniku naszego allegro, czyli aliexpress.com. Fakt, że czas oczekiwania wyniósł ponad miesiąc. Zakupione 14.02.2018 przybyły 20.03.2018 to jednak ich cena 3,80 dolara rekompensują wszystko.
Wiertła te możesz nabyć bezpośrednio w Polsce w sklepach internetowych lub w popularnym allegro, ale niestety koszt to około 50 zł czyli sporo drożej niż zapłaciłem.

W zestawie były 4 wiertła w różnych rozmiarach:

1. 5/64 cala – tj. około 2 mm
2. 7/64 cala tj. około 2,8 mm
3. 9/64 cala tj. około 3,6 mm
4 11/64 cala tj. około 4,4 mm

Fakt, że największą wadą zakupów na aliexpress jest czas ich dostawy. Wynosi od 30-50 dni, to jednak polecam zakupy od naszych chińskich przyjaciół, bo warto.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.