Stół warsztatowy - inspiracje.

Stół warsztatowy - inspiracje.

Stół warsztatowy majsterkowicza.

Stół warsztatowy to najważniejsze miejsce w mojej garażowej pracowni. I  choć daleko mu do idealnego stołu to i tak  nie wyobrażam sobie normalnego funkcjonowania bez jego posiadania.

Chociaż jest ciężki toporny i brzydki, to darzę go wielkim sentymentem, gdyż jest to mój pierwszy projekt z serii “zrobisz go sam”.

Projekt to może za dużo powiedziane, to bardziej inwencja twórcza i działanie w czasie rzeczywistym na materiale który był pod ręką. Deski szalunkowe 1 calowe, gwoździe, wkręty i kilka kantówek z palet. Z narzędzi pilarka ręczna, wkrętarka i młotek. Bez planów, miar itp.

Jest i działa do dziś.

Mogłem iść na łatwiznę i zakupić nowy stół warsztatowy, bezpośrednio w markecie budowlanym lub zamówić sklepie internetowym. Ceny zaczynają się od kilkuset złoty do kilku tysięcy. Oczywiście te stoły są dużo lepsze od mojego, ale czy taki zakup sprawiłby mi radość ? – Odpowiem Ci od razu.  Nie nie sprawiłby.

W internecie jest mnóstwo różnych projektów stołów warsztatowych do zrobienia samemu. Jeśli chcesz się cieszyć z możliwości stworzenia czegoś samemu i być z tego dumnym. To spokojnie wybierzesz dogodny sobie projekt  i zrobisz go sam. Poniżej dla inspiracji kilka zdjęć projektów wraz z linkami to opisów stołów jak zrobić je samemu .

 

Dla inspiracji spójrzcie jak piękne stoły warsztatowe można zrobić samemu.

Stół warsztatowy diy - zrobisztosam.pl

Jeden komentarz
  1. Właśnie jestem w trakcie robienia własnego stołu warsztatowego o typowej konstrukcji jak te ze sklejki, które pokazałeś. Jednak na blaty wybrałam płytę OSB – blat roboczy stworzą dwie sklejone płyty, a dolna półka z jednego kawałka. Mam nadzieję, że gimnastyka na posadzce garażu odejdzie w zapomnienie 🙂

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.